Refleksja to głębsze zastanowienie się nad czymś, wywołane silnym przeżyciem oraz myśl lub wypowiedź, będąca wynikiem takiego zastanowienia się.

Zapisz w zeszycie odpowiedź na dwa spośród czterech pytań:

1. Ścisłe posłuszeństwo może zapewniać ochronę. Jak ta zasada sprawdziła się w przypadku.Setha? A Kendry? Jak zasada posłuszeństwa funkcjonuje w twoim życiu?
2. Konsekwencje odgrywają kluczową rolę w utrzymywaniu porządku, sprawiedliwości i harmonii. W jaki sposób prawa pomagają zachować porządek w Baśnioborze? Jakie konsekwencje swoich decyzji ponieśli Kendra i Seth? W jaki sposób konsekwencje decyzji podjętych w przeszłości pomogły wam lub utrudniły wam życie?
3. Wiele kłopotów w Baśnioborze było skutkiem decyzji podjętych przez bohaterów, którzy często wcale nie mieli złych zamiarów. Czasem to, o czym nie wiemy, naprawdę może nas skrzywdzić. Jak sprawdziło się to w przypadku Kendry i Setha? Czy znacie podobne przypadki ze swojego najbliższego otoczenia?
4. Znalezienie w sobie odwagi, by zrobić coś, czego boimy się najbardziej, może być dużym wyzwaniem. Co pozwoliło Kendrze zrobić coś, co ją przerażało? Jakich okoliczności wy boicie się najbardziej? Skąd bierzecie siłę, by radzić sobie w trudnych sytuacjach?
Zadanie dodatkowe: Jeśli podobał ci się pierwszy tom „Baśnioboru”, napisz zachęcającą do jego przeczyania recenzję.

Print Friendly, PDF & Email