Zaczynamy od zasad oceniania:

Zasady oceniania

 

Lektury zaczniecie omawiać z panią Wnęk. Trzy godziny tygodniowo, które macie ze mną, przeznaczone będą na literaturę i ćwiczenie form wypowiedzi, jedna godzina tygodniowo z panią Spólnik poświęcona będzie gramatyce.

Zaczniemy od najciekawszej sprawy w tym roku szkolnym, czyli od egzaminu gimnazjalnego.

Część humanistyczna odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia 2016 r. (z zakresu historii i wiedzy społeczeństwie o godz. 9:00, z zakresu języka polskiego o godz. 11:00.

Zasady egzaminu Informator CKE

Jeżeli udało mi się choć trochę was zestresować, mój cel został osiągnięty. Posłuchajcie, jak problem stresu opisuje psycholog:

Jaki rodzaj stresu został opisany?

Jakie wymieniono jego przyczyny? Objawy?

Opisz dokłądnie jedną z przedstawionych metod niwelowania stresu.

Zapisz w zeszycie pięć argumentów dotyczących tezy: Stres jest zjawiskiem negatywnym, utrudniającym zdobywanie sukcesu i prezentowanie światu swoich osiągnięć. Argumenty mogą odnosić się do życia codziennego, szkolnego, ale także do osiągnięć pozanaukowych postaci fikcyjnych i historycznych.

Myślę, że teraz już doskonale widzicie, do czego prowadzą te zajęcia. Przynieście na następną lekcję polskiego po dwa arkusze papieru A4 i przypomnijcie sobie, jak się pisze taki typ tekstu, którym się zajmiemy.

Jeśli chcecie się naprawdę wykazać, ściągnijcie sobie model odpowiedzi.

Uniwersalne kryteria oceny rozprawki

 

Print Friendly, PDF & Email