Zebranie 23 stycznia 2017 roku

wpis w: Sprawy klasy 5a | 0

Szanowni Państwo!

 1. Uczniowie naszej klasy zakończyli pierwsze półrocze ze średnią ocen 4,22. Co najważniejsze, nikt nie ma na koniec oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotu.  Widoczna jest też poprawa zachowania uczniów w stosunku do stanu z początku roku szkolnego, co ma odzwierciedlenie w ocenach zachowania.
 2. W związku z tym, że większość z Państwa zapoznaje się z postępami dzieci za pośrednictwem dziennika elektronicznego i rzadziej pojawia się na Dniach Otwarych, pojawiło sie pytanie, czy można ograniczyć czas trwania spotkań z nauczycielami w ramach Dni Otwartych do jednej godziny. Bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii na ten temat.
 3. Przypominam, że tuż po powrocie pani Piech ze zwolnienia ruszają zajęcia wychowania do życia w rodzinie. Ich harmonogram dla 5a wyglada następująco:
  1.  Zajęcia dla całej klasy 16.01 – 27.03 w poniedziałki na 7. lekcji.
  2.  Zajęcia dla dziewcząt 10.04 – 22.05 w poniedziałki na 7. lekcji.
  3.  Zajęcia dla chłopców 29.05–19.06 w poniedziałki na 7. lekcji i jeszcze dodatkowo we wtorek 13.06 na 7. lekcji.
  4.  UWAGA! Terminarz realizacji zajęć z podziałem na grupy w klasie 5a może ulec zmianie. Zmiana ta uzależniona jest od ilości deklaracji uczęszczania złożonych przez uczniów klas starszych.
 4. Zbliża się termin składania delaracji PIT. Zachęcamy do przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej szkoły. W tym celu należy wskazać w odpowiednim miejscu formularza cel szczegółowy: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17 w Krakowie i podać nr KRS 0000052078.
 5. Wielkimi krokami zbliża się wprowadzenie w życie reformy edukacji, która obejmie również uczniów naszej klasy. Dla piątoklasistów będzie to oznaczało nie tylko pozostanie w jednym zespole jeszcze przez trzy i pół roku, ale na przykład to, że uzyskane na koniec szóstej klasy oceny z przyrody pojawią się na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Szczegółowy opis zmian dostępny na portalu http://reformaedukacji.men.gov.pl/ . Można się na nim zapoznać również z listem Minister Edukacji Narodowej skierowanym specjalnie do rodziców dzieci objętych reformą: List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców.
 6. Kolejne nasze spotkanie to Dzień Otwarty 23 marca. Zapraszam!

Agnieszka Kochan

 

Print Friendly, PDF & Email